Seimo nario Arvydo Anušausko

2018 m. naujienlaiškis nr. 2

Mielieji, šiame naujienlaiškyje galėsite susipažinti su mano veikla teisėkūros srityje, su svarbiausiais viešais pasisakymais, reaguojant į Lietuvos aktualijas, rasite informaciją apie naujausią knygą ir artimiausius renginius.

SVARBUS KASDIENINIS SEIMO NARIO DARBAS

Bendravimas su rinkėjais, piliečiais, taip pat atsakymai besikreipiantiems, o ir reakcija į bendras Lietuvos aktualijas, ėmimasis tolimesnio aiškinimosi... Pateikiu tik kelis pavyzdžius, kur per šiuos 4 (rugpjūčio–lapkričio) mėnesius kreipiausi. Manydamas, kad policija nepagrįstai parceliuoja savo turtą ir atleidžia darbuotojus, dėl Belmonto žirgyno likimo, kreipiausi į Lietuvos Respublikos generalinį prokurorą ir Seimo Audito komitetą. Gavau Lietuvos konkurencijos tarnybos atsakymą dėl skrydžių bendrovių naujų bagažo taisyklių, dėl kurių Italijoje inicijuotas tyrimas, aiškinantis, ar nėra pažeidžiami vartotojų interesai. Tikiu, būtina užtikrinti, kad tarptautinės sankcijos nebūtų pažeidinėjamos.

Kasdien sulaukiu aktyvių piliečių kreipimųsi, laiškų, skambučių. Stengiuosi visiems atsakyti, jei esu kur kviečiamas, pagal galimybes sudalyvauju. Pavyzdžiui, vedžiau tiesiogiai transliuotą pamoką per Mokytojo TV vyresniųjų klasių moksleiviams apie A. Ramanauską-Vanagą, vaizdo įrašą rasite čia. Mano darbotvarkę visuomet galite rasti asmeninėje interneto svetainėje (Seimo nario kalendorius).

TEISĖKŪRA

Artėjant Seimo rudens sesijai įregistravau 7 įstatymų projektus​. Du parengti teisės aktų projektai pasiekė Seimo posėdžių salę.

Valstybės tarnautojų bei valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimo bazinio dydžio, taikomo 2019 metais, įstatymo projektas palaikymo po pateikimo nesulaukė (kad bazinis dydis 2019 m. būtų didesnis – 174 eurai). Vėliau Vyriausybė parengė savo projektą. Jį nagrinėjęs pagrindinis Socialinių reikalų ir darbo komitetas pritarė mano pasiūlytam dydžiui ir į Seimo posėdžių salę projektas sugrįžo svarstymui, kad bazinis dydis 2019 m. būtų 174 eurai. Įdomus poslinkis, tačiau Seimo salėje vėl pritarta nebuvo.

Po pateikimo pritarta mano įstatymo pataisai, kad tremtiniams būtų prilyginti ir tie, kurie gimė buvusių politinių kalinių ar tremtinių šeimose, bet dėl administracinių ar kitų apribojimų negalėjo sugrįžti į Lietuvą (šiuo metu tremtinių statusą turi 12816 tremtinių vaikų, tačiau 503 šis statusas nesuteikiamas). Įstatymo projektą Seimo posėdžių salėje numatoma  svarstyti gruodžio 13 d. (skaitykite daugiau). Iki tol įstatymas bus nagrinėjamas Socialinių reikalų ir darbo komitete, Biudžeto ir finansų komitete, Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijoje, o Žmogaus teisių komitetas jau pritarė. 

Ne mažiau svarbu kalbėti (netylėti!) Seimo posėdžių salėje, kai buldozeriu stumiami neparengti įstatymai. Pavyzdžiui, kaip vertėtų tobulinti rinkimų įstatymų pataisas, teikiau net kelis siūlymus, deja, jie buvo atmesti. Siekiu, kad biudžeto asignavimai būtų didesni laisvės kovas tyrinėjantiems Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos centro specialistams.

Apsisprendžiau kandidatuoti į Europos Parlamento narius

Manydamas, kad valstybės ir jos piliečių interesų gynimui europinėse struktūrose reikalingi patyrę politikai, nusprendžiau kandidatuoti. Mane rasite TS-LKD kandidatų sąraše. Rinkimai į Europos Parlamentą  vyks 2019 gegužės 26 d.

ADOLFUI RAMANAUSKUI-VANAGUI ATMINTI

Dalinuosi kalba, sakyta spalio 5 d. Vilniaus Universiteto Šventųjų Jonų bažnyčioje, A.Ramanausko-Vanago palaidojimo ceremonijoje.

Taip pat skubu pranešti, kad jau išleista monografija „Aš esu Vanagas“. Ši knyga – apie legendinį lietuvių nacionalinio pasipriešinimo vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą (1918–1957), vienuolika metų su ginklu rankose kovojusį prieš sovietinę okupaciją. Atskleidžiamos KGB regztos Vanago paieškos operacijos, ištirtas jo suėmimo ir kankinimo epizodas, pasitelkus ekspertus išaiškintos KGB klastotės. Į pasakojimą įtraukiama ir žmonos Birutės Mažeikaitės-Ramanauskienės istorija, ir 1992–2015 m. vestos bylos tyrimo užkulisiai. Knygą papildo apie pusantro šimto unikalių nuotraukų, o prieduose skaitytojai ras ir paties Vanago rašytų straipsnių tekstus, partizaninės veiklos aprašymus, interviu su dukra.

ARTIMIAUSI RENGINIAI

(Mano darbotvarkę visuomet rasite mano asmeninėje interneto svetainėje)

Lapkritis

27 d. 18 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje knygos pristatymas

28 d. 19 val. Rūdninkų knygyne knygos pristatymas

29 d. 17 val. Adolfo Ramanausko-Vanago premijos įteikimo ceremonija Varėnos kultūros centre

30 d. 11 val. Antano Kraujelio 90-mečio minėjimas Lietuvos Respublikos Seime

          16.30 val. Jurbarko r. savivaldybės viešojoje bibliotekoje knygos pristatymas

Gruodis

5 d. 18.30 val. diskusijų klubas STATUS QUO Vilniuje („Invino“)

6 d. 18 val. Istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje Kaune knygos pristatymas

10 d. 17.15 val. Kazlų Rūdos šaulių namuose knygos pristatymas

12 d. 18 val. Jonavos r. savivaldybės kultūros centre renginių ciklo „Lietuvos vardo ambasadoriai“ baigiamasis vakaras ir knygos pristatymas.

18 d. 17 val. Marijampolės Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje knygos pristatymas

Sausis

9 d. 17 val. Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje knygos pristatymas

15 d. 18.30 val. diskusijų klubas STATUS QUO Vilniuje („Invino“)

16 d. 17 val. Kupiškio viešojoje bibliotekoje knygos pristatymas

17 d. 17 val. Telšiuose, Žemaičių muziejuje „Alka“,  knygos pristatymas

18 d. 17 val. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje knygos pristatymas

22 d. 17.15 val. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje knygos pristatymas

25 d. 17 val. Klaipėdos apskrities viešojoje I Simonaitytės bibliotekoje knygos pristatymas

Facebook Twitter Linkedin Email

Arvydas Anušauskas

Lietuvos Respublikos Seimo narys

http://www.arvydasanusauskas.lt/

SHARE TWEET FORWARD
MailerLite