Svarbiausi faktai apie Rotary mainų programą

Rotary Youth Exchange Lithuania D1462

Rotary Jaunimo Mainų programa

Pradedame naujo sezono atrankas į Rotary mainų programas

Please, scroll down for a summary in English

Mainų programų rūšys ir kainos

Lietuvos Rotary apygarda koordinuoja kelių rūšių mainų programas:  

  • LTEP - Ilgalaikiai mainai 15-19 metų moksleiviams išvykimo metu (į JAV iki 17-17,5 amžiaus), pilni mokslo metai
  • STEP SC - stovyklos užsienyje 14-30 amžiaus jaunimui, 1-2 savaitės
  • STEP F2F -tumpalaikiai mainai "Šeima į šeimą" 15-19 metų moksleiviams, 3-12 savaičių
  • NGSE - naujos kartos profesiniai mainai 18-30 metų studentams ir profesionalams, 1-3 mėnesiai
  • Friendship Exchange - mainų programa Rotariečiems ir jų draugams - 1-6 savaičių

Išsami informacija apie kiekvieną mainų programą skelbiama mūsų interneto svetainėje, naujienlaiškiuose, Facebook, informacinėse paskaitose.

Pagrindinė dalyvavimo mainų programoje kaina susijusi su pasirinkta užsienio šalimi - skrydžio, vizų, draudimo ir pan. kaina ir asmeninės išlaidos. Taip pat yra pervedamos simbolinės dalinės koordinavimo išlaidų kompensavimo sumos Lietuvos Rotary apygardai, priklausomai nuo pasirinktos programos rūšies: EUR 30 interviu ir EUR 1000 programos mokestis ilgalaikių mainų dalyviams, EUR 100 stovyklų užsienyje dalyviams. Užsienio stovyklų organizatoriai gali taikyti papildomą stovyklos išlaidų kompensavimo mokestį, kuris sumokamas jiems tiesiogiai, gavus rezervacijos patvirtinimą. Ilgalaikių mainų programa yra gerokai pigesnė, nei rinkoje esančios komercinės programos, be to, Rotary klubų ir šeimų bendruomenės įsitraukimas ją organizuojant, išskirtinai praturtina dalyvio patirtį.

Atranka į 2017-18 metų ilgalaikius mainus

Pradedame atranką į #Rotary ilgalaikius jaunimo mainus 2018-19 mokslo metais.

Kviečiame pasidalinti šia žinute su draugais ir pažįstamais, turinčiais 14-18 metų amžiaus vaikus, nes paprastai turime daugiau vietų, nei žinančių apie programą, todėl tikimybė išvykti tikrai didelė.

Informacinė paskaita ir individualūs atrankos interviu vyks šiomis dienomis:

- 2017 spalio 14 Radisson Blu Astoria, Vilnius ir/arba
- 2017 lapkričio 11 ISM universitete, Vilnius

Kas anksčiau užsiregistruos į atrankos interviu ir bus geriau pasiruošęs, tas turės daugiau galimybių rinktis norimą mainų šalį.

Informacinė paskaita nemokama ir į ją kviečiami visi besidomintys tiek ilgalaikiais mainais (pagrindinis paskaitos turinys), tiek kitais Rotary programos mainais (stovyklos užsienyje, trumpalaikiai, profesiniai, draugystės mainai), tačiau būtina registruotis šioje nuorodoje:

http://bit.ly/RYE-info-paskaita-atrankai

Atrankos interviu registracija vykdoma atskiroje papildomoje nuorodoje, pateikiant užpildytus dokumentus ir jų kopijas. Kandidatai išvykti į mainus BŪTINAI turi sudalyvauti ir informacinėje paskaitoje kartu su bent vienu iš tėvų. Interviu registracija vyksta kitoje nuorodoje:

http://bit.ly/RYE-atranka-LTEP

JAV paprastai reikalauja, kad išvykimo į mainus metu, t.y. 2018 metų rugpjūčio mėnesį, dalyvis būtų ne vyresnis, nei 17-17,5 metų amžiaus.

Detali informacija apie atrankos ir programos taisykles, dokumentų tvarkyma, kainas, šalis ir t.t. skelbiama mūsų interneto svetainėje www.youthexchange.lt  - būtinai atidžiai perskaitykite informaciją, peržiūrėkite video ir ankstesnių metų info paskaitų skaidres, ankstesnes naujienas, prenumeruokite naujienlaiškius svarbiausiai informacijai gauti, susipažinkite su mūsų dalyvių įspūdžiais ir fotografijomis jų tinklaraščiuose, Instagram ir kituose soc. medijos kanaluose. Deja, bet individualiems atsakymams teikti prabangos neturime, nes programą koordinuoja savanoriai laisku laiku nuo kitų savo profesinių ir asmeninių įsipareigojimų.

Atranka į 2018 metų stovyklas užsienyje

Pradedame skelbti kvietimus į stovyklas užsienyje. Visa detali informacija ir registracijos nuorodos pateiktos mūsų interneto svetainėje http://www.youthexchange.lt/stovyklos-užsienyje-outbound-camps.html 
Šios stovyklos itin populiarios, į registruojasi vaikai iš viso pasaulio, todėl besidominčius kviečiame patiems atidžiai sekti informaciją Facebook ir internete, pasiruošti iš anksto užpildytą STEP anketą su parašais ir iškart registruotis pateiktoje nuorodoje, kai tik bus įkeltas jus dominančios stovyklos kvietimas.
Amžiaus grupės įvairios, 14-30 metų. Stovyklos paprastai vyksta kasmet, galite laukdami naujo kvietimo susipažinti su praėjusios sezono stovyklų aprašymais.

Pagrindinis kvietimų srautas yra sausio-vasario mėnesiais.

Atrankos į kitas programas

Atrankas į kitas programas skelbsime artimiausiu metu, buriame naują, didesnę mainų koordinavimo komandą. Sekite mūsų naujienas Facebook puslapyje ir prenumeruodami naujienlaiškius.

Rotary Jaunimo mainų programose gali dalyvauti ne tik rotariečių, bet ir jūsų draugų, pažįstamų ar bendradarbių vaikai ir bet kuris kitas Lietuvos jaunuolis, atitinkantis amžiaus ir kitus reikalavimus. Tai yra puiki ir žymiai mažiau kainuojanti alternatyva, lyginant su komercinėmis mainų programomis, tačiau žinančių apie šiuos mainus vis dar yra yra mažiau, nei turime vietų išvykti (išskyrus vasaros stovyklas, į kurias patekti norintys turi nesnausti :)). 

Todėl kviečiame dalintis informacija su tais, kam ji gali būti aktuali - Jūsų draugais, kolegomis, giminaičiais - ir suteikti jiems progą patirti vieną iš geriausių gyvenimo nuotykių. 

Primename, kad jaunimo mainų programos interneto svetainėje, naujienlaiškiuose bei Facebook puslapyje reguliariai skelbiamos naujienos ir kiti aktualūs kvietimai. Atrankos tvarka kiekvienais metais tobulinama, aktuali informacija skelbiama internete.

Brief summary in English

This email is sent to our newsletter subscribers and announces the start of the selection process to Rotary  Youth Exchange program of the new season.

Please talk to your fellow local (Lithuanian) club member, responsible for the exchange programs to discuss in detail the content of this letter and encourage potential participants to apply. Thank you for your cooperation.

Mūsų dalyvių nuotykiai Lietuvoje ir užsienyje

Daugiau nuotraukų rasite Facebook ir Instagram paskyrose - kviečiame dalyvauti ir patiems patirtį geriausią savo gyvenimo nuotykį.

Rotary Youth Exchange Lithuania D1462

www.youthexchange.lt

A.Vivulskio 7- 405, Vilnius, Lithuania

Facebook Twitter Instagram
MailerLite